Polecając Klientom bramy przemysłowe, odwołujemy się często do innowacji proponowanych przez współczesnych producentów bram. To właśnie nowinki technologiczne oraz pionierskie rozwiązania w kwestii funkcjonalności i designu sprawiają, że łatwiej zdecydować się na określony model. Podstawowe funkcje są bowiem zawsze takie same – brama ma usprawniać korzystanie z garażu i zabezpieczać jego wnętrze. Kilka nowości przedstawimy dziś na przykładzie marki Hörmann.
Fotokomórka wyprzedzająca i czujniki optyczne
Znana już wcześniej funkcja wykrywania przeszkód sprawia, że gdy w świetle bramy pojawi się obiekt (osoba, zwierzę, pojazd), skrzydło zostanie zatrzymane przed zetknięciem z obiektem i powróci do pozycji otwartej.
Mechanizm ten został udoskonalony poprzez zastosowanie poniższych opcji:
- Czujniki optyczne – podstawowa wersja mechanizmu zintegrowana z automatyką bramy garażowej. Montowane są w prowadnicy pionowej, a ich zastosowanie jest uzasadnione między innymi w wielkopowierzchniowych bramach przemysłowych (przykład: bramy garażowe do budynków zbiorczych).
- Fotokomórka wyprzedzająca – czujniki przesuwają się wraz ze skrzydłem bramy segmentowej, lokalizując przeszkody w świetle wjazdu. Nadzorowana jest dolna krawędź bramy przy zachowaniu szybkości cyklu.
- Krata świetlna – rozmieszczone gęsto na ościeżnicy czujniki tworzą swoistą siatkę, niezależną od pozostałych systemów zabezpieczających. Działanie kraty świetlnej obejmuje całą oścież bramy, jest to najbardziej innowacyjna wersja.
Poszczególne zabezpieczenia określane są mianem technologii jutra i faktycznie są o kilka klas wyżej niż znane dotychczas rozwiązania.
Lepsza izolacyjność cieplna z ThermoFrame
Doskonalszej wersji warto szukać również w kwestii połączenia bram przemysłowych ze ścianami obiektu. Punktem wyjścia jest zawsze zawsze oszczędność – dlatego polecamy ciepły montaż bram, lecz już w parku technologicznym podczas tworzenia danego modelu bramy marka Hörmann zapewnia możliwość poprawy izolacyjności cieplnej. Profil ThermoFrame pozwala:
- oddzielić termicznie ościeżnicę od murowanych ścian budynku,
- wykorzystać potencjał uszczelek dla zapobiegania wychłodzeniu wnętrz; są to:
- pionowe uszczelki wargowe (montowane po obu stronach bramy),
- poziome uszczelki nadproża (montowane w górnej krawędzi ościeżnicy),
- poprawić izolacyjność cieplną nawet o 21% w porównaniu do modeli bram bez profilu ThermoFrame.
Ogrzewane hale produkcyjne, magazynowe oraz wszelkie pomieszczenia budynków przemysłowych, w których ma znaczenie stabilność temperatury to miejsca, gdzie ThermoFrame jest pożądanym rozwiązaniem.
Duratec w bramach z przeszkleniami – detale mają znaczenie
Przeszklenia z tworzywa zwanego Duratec wyróżnia trwałość porównywalna do trwałości powierzchni reflektorów samochodowych. Inaczej niż w typowych taflach szklanych lub szkleniach z bardziej delikatnych tworzyw, odporność na zarysowania jest tutaj znacznie większa, a intensywne czyszczenie również odbywa się bez ryzyka uszkodzeń. W rezultacie przeszklenie:
- pozostaje przejrzyste,
- jest odporne na uszkodzenia mechaniczne,
- sprawdza się w trudnych warunkach przemysłowych,
- zachowuje swój pierwotny kształt,
- w opcji kilkuwarstwowej wzmaga izolacyjność cieplną całości.
Przeszklenia bram przemysłowych osadzone w aluminiowych ramach to koncepcja, którą sprawdzili również nasi Klienci. Pozytywne opinie są najlepszym potwierdzeniem użyteczności.
Nowoczesne wzornictwo to również ważny atut
Wygląd bramy może mieć teoretycznie mniejsze znaczenie, gdy modele dobierane są do hal produkcyjnych, a większe, gdy mowa o bramach przemysłowych do garaży zbiorczych z eksponowanym wjazdem. Solidni producenci dbają jednak o estetykę niezależnie od przeznaczenia danej bramy, również takiej, której montaż bram będzie w miejscu mało eksponowanym.
Czy to bramy szybkobieżne, rolowane, czy dowolne przeciwpożarowe, materiał wykonania sprawia, że całość dodaje obiektom estetyki. Modele stalowe, aluminiowe lub połączenie stali z aluminium występuje zarówno w wersji pierwotnej, jak i lakierowanej lub malowanej farbami z palety RAL i NCS (10 milionów odcieni rozróżnianych przez oko człowieka).
Nieustanna potrzeba wdrażania nowości w bramach przemysłowych
Specyfika obiektów, w których montowane są bramy segmentowe, wyznacza trendy, według których powstają kolejne modele i systemy. Często są to udoskonalenia znanych już wcześniej bram garażowych, lecz wielokrotnie możesz poznać rozwiązania pionierskie, unikalne na skalę całej branży. Jako dystrybutor bram Hörmann z przyjemnością przedstawiamy wszelkie nowości, wskazując na ich praktyczne zastosowanie.