Na kwestie związane z estetyką oraz ogólnym odbiorem drzwi wejściowych wpływa przede wszystkim kształt oraz materiał, którego użyto do ich produkcji. Mogą być one wykonane z drewna, stali, aluminium, a także włókna szklanego i PCV. Co więcej, wiele projektów drzwi wejściowych łączy ze sobą te surowce. Dzięki temu możemy cieszyć się rozwiązaniami takimi jak drzwi stalowe powleczone laminatem z PCV, czy też drzwi drewniane wzbogacone elementami z metalu. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje produktów tego typu?
Drzwi stalowe i aluminiowe – wady i zalety
Drzwi wejściowe wyprodukowane ze stali to efektowne rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na to, że produkty te są niezwykle odporne na uszkodzenia, a szkodliwe działanie czasu jest w ich przypadku niemal niezauważalne. Niestety, nie są one wolne od wad. Największą jest ich ciężar, który bywa sporym kłopotem w trakcie montażu.
Dla osób pragnących odciąć się od dźwięków dochodzących z zewnątrz, idealną propozycją wydają się drzwi antywłamaniowe. Ich wysoki poziom dźwiękochłonności zapewni komfortowe warunki mieszkańcom dużych metropolii. Aluminium jest jednak znacznie bardziej podatne na tworzenie się wgnieceń i zarysowań niż stal, co stanowi duży problem takiego rozwiązania.
Drzwi wejściowe z drewna – czy warto w nie inwestować?
Od lat ogromnym zainteresowaniem ze strony Klientów, cieszą się drzwi drewniane. Montaż drzwi z drewna niesie za sobą wiele zalet, zaliczają się do nich:
- wytrzymałość,
- estetyczny wygląd,
- izolacja termiczna,
- dźwiękoszczelność.
Jeśli natomiast chodzi o ich wady, to warto wiedzieć, że są one niezwykle wrażliwe na działanie wilgoci, co przekłada się na konieczność ich konserwacji. Jeśli drzwi wejściowe drewniane nie są poddawane zabiegom pielęgnacyjnym, mogą się odkształcać, co z pewnością nie jest pożądanym efektem. Drewno jest materiałem, z którego produkuje się również drzwi wewnętrzne. W obu przypadkach wykorzystuje się zarówno surowce pozyskane z drzew iglastych, jak i liściastych. Najchętniej kupowane są drzwi wyprodukowane z drewna sosnowego, świerkowego, dębowego, a także z mahoniu oraz meranti. Oczywiście wszystko tutaj jest zależne od indywidualnych preferencji oraz potrzeb Klienta.
Co wyróżnia drzwi wejściowe z PCV
PCV to rodzaj utwardzonego tworzywa. Drzwi wyprodukowane z tego materiału zwykle zostają wzmocnione przy pomocy stali lub aluminium. Dzięki temu zyskują one większą wytrzymałość. Produkty tego typu mogą zostać wykończone przy pomocy dowolnej okleiny, co pozwala na duży wybór. Zaletami takiego rozwiązania jest jego lekkość, niska cena oraz łatwość montażu. Jako najpoważniejsze wady warto wymienić fakt, że produkty te są niezwykle trudne do naprawienia, jeśli dojdzie do uszczerbku ich konstrukcji.
Wybór drzwi wejściowych nie jest tak prosty, jak pozornie mogłoby się wydawać. Podczas podejmowania decyzji, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii i dokonać analizy różnych możliwości. Drzwi wejściowych powinny stanowić inwestycję na długie lata, dlatego nim zdecydujemy się na ich zakup, warto skorzystać z porady profesjonalisty. Pracownicy naszej firmy chętnie wesprą Klientów omawiając poszczególne propozycje. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do słuszności swojego wyboru, skontaktuj się z nami.