Wybierając drzwi antywłamaniowe z gamy ofertowej Prestige, możesz zrealizować swoje oczekiwania tak pod kątem bezpieczeństwa, jak i wyglądu budynku. Stolarka drzwiowa tworzona jest z dbałością o szczegóły, a seria znanych dotąd oraz nowych zabezpieczeń sprawia, że znacznie trudniej wtargnąć do domu, mieszkania lub innego obiektu osobom niepożądanym. Tak jak w przypadku zabezpieczeń montowanych w oknach, bramach, tak i tutaj znaczenie ma każdy detal tworzący dany system.
Fachowy montaż drzwi antywłamaniowych w Białymstoku
Drzwi będą spełniać rolę antywłamaniowych, gdy zostaną zamontowane na odpowiedniej ościeżnicy. Klientom wybierającym drzwi antywłamaniowe w salonie Prestige doradzamy również w kwestii ościeżnic, które powinny być:
- metalowe – trwałość materiałów również w tym przypadku ma kluczowe znaczenie,
- stabilne – wmurowane lub wkręcone, a nie nakładkowe (te sprawdzą się w drzwiach wewnętrznych),
- udoskonalone – przykładem są podwójne ścianki profilu w miejscach ryglowań, spotykane w modelach z nowych linii wiodących producentów.
Skrzydło drzwi antywłamaniowych i okucia oraz ościeżnica to komplet, z którym można rozpocząć prace montażowe. Zapewniamy działania zgodne z zasadami ciepłego montażu, co jest niezbędne w budynkach pasywnych, ale i w standardowych obiektach sprawia, że pomieszczenia nie wytracają nadmiernie temperatury, są także zabezpieczone przez chłodem z zewnątrz.
Bezpieczne i estetyczne drzwi antywłamaniowe
Zamawiając drzwi antywłamaniowe do swojego domu lub firmy zaufaj naszym montażystom. Białystok to jedno z wielu miast, w którym realizujemy zlecenia dotyczące stolarki okiennej i drzwiowej, a także bram, rolet, osłon okiennych, zapewniając profesjonalizm od pierwszego spotkania po zakończenie zlecenia. Zapraszamy do kontaktu lub do naszej siedziby.
PARTNERZY
Okucia i mechanizmy
Do nieodłącznych elementów solidnych drzwi należą między innymi:
- rygle antywyważeniowe – zwane także bolcami antywyważeniowymi, łączą skrzydło z ościeżnicą od strony zawiasowej, podczas zamykania drzwi wchodzą w specjalne gniazda zamontowane w ościeżnicy, zapobiegając wypchnięciu skrzydła drzwiowego siłą;
- rygle typu „HOOK” – haczykowate, sterowane przy pomocy zamka mechanicznego; wpuszczają się w ościeżnicę przy standardowym zamykaniu drzwi na klucz, dając dodatkowe wzmocnienie antywłamaniowe;
- specjalne zamki – obecnie jeden zamek to zdecydowanie zbyt mało, aby zapewnić bezpieczeństwo, dlatego zazwyczaj montowane są 2 lub 3 zamki, z których każdy ma dodatkową funkcjonalność, między innymi:
- większą ilość rygli (na przykład łącznie 11 w układzie 3-5-3),
- wkładki cylindryczne, które we współczesnej wersji mogą mieć 4 rzędy zastawek, położone w różnych płaszczyznach dla niemal nieograniczonej ilości kombinacji nacięć na kluczu.
Zależnie od producenta, okucia mogą być wykonane ze stali lub metalu, zawsze jednak powinny posiadać określone atesty, potwierdzające ich skuteczność.
Konstrukcja skrzydła
Inaczej niż w standardowych drzwiach wejściowe, a tym bardziej wewnętrznych, na potrzeby tworzenia modeli antywłamaniowych stosowane są dodatkowe wzmocnienia również w samej konstrukcji skrzydła. Spośród materiałów o podwyższonej trwałości warto wymienić chociażby:
- stalową blachę ocynkowaną – blaszane panele znajdują się po obu stronach drzwi, co podnosi trwałość konstrukcji i utrudnia sforsowanie całości,
- pręty zbrojeniowe – specjalne pręty ze stali hartowanej zamontowane są poziomo wewnątrz skrzydła, zabezpieczają przed wycięciem otworu w drzwiach,
- usztywniający ramiak – w drzwiach o konstrukcji ramiakowej stosowane jest specjalne drewno klejone, czyli co najmniej trzy deski/lamele z litego drewna,
- wypełnienie – zazwyczaj jest to wysokiej klasy styropian, wełna mineralna, albo pianka poliuretanowa, które stanowią spojenie otaczających je warstw.
Uzupełnienie całości stanowi ościeżnica, a dopełnienie to profesjonalny montaż drzwi antywłamaniowych.